Country víkend plný tance a pohody, Line Dance, Couple Dance, country tance.

LektořiIvan Bartůněk

   Odroku 1980 se intenzivně věnuje country tancování. Ač povoláním pedagog, patří mezi přední odborníky na country tance v České republice. Dvacet tři let vedl v Brně taneční soubory. Nejdříve soubor Dostavník a 17 let soubor La Quadrilla - trojnásobný mistr republiky v country tancích. Třináct let spolupracuje s Asociací dětských tanečních souborů, jako lektor mnoha seminářů a porotce dětských tanečních soutěží. Působí jako lektor country tanců, skotských, řeckých, line dance a couple dance, základů taneční techniky, základů choreografie a základů callerování na mnoha seminářích po celé republice určené pro pedagogy, vedoucí tanečních souborů, členy tanečních souborů, taneční mistry a cvičitele.
   Je autorem celé řady metodických materiálů. Od roku 1990 vede kurzy country tanců pro veřejnost v Brně.
   Více než třicet let působí jako caller na stovkách country bálů u nás, ale i v Německu, Rakousku a Chorvatsku. Již šestým rokem organizuje ve spolupráci s CK Tušla velice úspěšný týdenní pobyt s výukou country tanců v Chorvatsku na Makarské riviéře.


Michal „Dingo“ Janák (Community Dancers Brno, LDC Karolína Brno, Dancing Strawberries)

Dingo - Michal Janak    Tanci se aktivně věnuje od roku 1997, od této doby prošel různými tanečními styly a několika tanečními skupinami. Od roku 2001 dlouhodobě působí jako klubový caller Square Dance a lektor Line Dance v tanečním klubu Community Dancers Brno a Karolína Brno. Posledních roky pravidelně působím v rakouském tanečním klubu Dancing Strawberries Gerasdorf b.W., ve které calleruji zejména náročnější tancování (DBD) Square Dance (B-A2). Každoročně společně s Community Dancers Brno připravuje pravidelné taneční semináře Line Dance - Moravia Line, konané v malebném prostředí Českomoravské vysočiny. V současnosti spolu s Michaelou Krajíčkovou pořádá víkendové taneční semináře nesoucí název Line Dance Weekend.


             


Michaela Krajíčková (LDC Karolína Brno)

Michaela Krajickova    Tanci se věnuje 12 let. Line Dance vyučuje od roku 2001. V témže roce zakládá, pod patronací organizace Orel, taneční skupinu Karolína Brno, jejíž je vedoucí a choreografkou. Úzce spolupracuje s brněnským tanečním klubem Community Dancers Brno, který každoročně pořádá na podzim akci Moravia Line, kde pomáhá s výukou. V současnosti spolu s  Michalem „Dingem“ Janákem pořádá taneční line dance víkendy v Jiříkovicích u Brna.


Pavel Lhotský

Pavel Lhotsky    Pavel Lhotský je vedoucí taneční školy Estudio Andaluz, flamenkového souboru El grupo Andaluz a umělecký vedoucí a choreograf souboru La Quadrilla Brno.
Již přes 20 let vyučuje tanec a posledních 10 let je členem porot na tanečních soutěžích.
Pořádá pravidelné taneční kurzy flamenka a Line dance pro veřejnost a je pravidelně zván tanečními soubory na vedení tréninků taneční techniky.


Marek Chytra

Marek Chytra    Marek Chytra se věnuje cloggingu přes 13 let, během kterých se vypracoval na samotnou špičku v tomto oboru v ČR.

Již 9 let působí jako tanečník a v posledních letech i jako choreograf ve skupině Klepeto pod vedením Jana Kudláčka, se kterou obdržel nespočet titulů mistra a vicemistra České republiky, ať už v sólových, či skupinových choreografiích. Marek byl také dlouholetým členem skupiny Caramelka pod vedením Jarmily Vašákové a Jiřího Vašáka ml., se kterou vystupoval nejen na mnoha desítkách vystoupení po celé České republice, ale i např. ve Švýcarsku.
Ve svých začátcích Marek navštěvoval také skupinu Calipso, kde získal základní poznatky o country tancích a line dance.
V roce 2018 Marek vycestoval na měsíc do USA za účelem sebezlepšení a vzdělávání v cloggingu, kde se potkal se světovými špičkami lektorování cloggingu.

Marek se také věnuje klasickému stepu (tap dance) a irskému stepu (Irish step dancing). Je držitelem certifikátu o absolvování 10 měsíčního profesionálního stepařského programu v Luthier escola de música i dansa v Barceloně. Dále navštívil několik stepařských festivalů a workshopů po celém světě, např. v Dubrovniku, ve Stockholmu a ve Washingtonu. V soutěžní sféře klasického stepu se mu povedlo obdržet několik titulů mistra a vicemistra České republiky, mistra a vicemistra Evropy a 2. vicemistra světa.

Nyní se Marek věnuje vlastní taneční skupině TopStep a zároveň vystupuje buď skupinově se soubory Klepeto či Caramelka, a nebo sólově, nejčastěji po boku známých hudebních uskupení, jako např. s orchestrem Ježkovy stopy nebo Pražským filmovým orchestrem.


Jan Kudláček

Jan Kudlacek    Jan Kudláček se věnuje zejména cloggingu. Začínal v souboru Big Dance pod vedením Ing. Dany Nedvídkové. K jeho dalším učitelům patřili Tereza Bachová a Jan Bob Pumpr. Je mnohonásobným držitelem titulu Mistr ČR v cloggingu. V roce 2005 založil se svou sestrou Radkou skupinu Klepeto, která patří k nejlepším v České republice. Lektorské činnosti se věnuje od roku 2004, a to v rámci asociace CCCDCA i mimo ni.© 2010-2020
Michal „Dingo“ Janák
Poslední úpravy
22.4.2019 22:01

Westernové městečko Boskovice - Logo

Country rádio - logo

www.countrytance.cz
www.cccdca.cz
www.dingosoft.cz